Jóllehet, az egyre színesebb monetáris politikák, az amerikai elnökválasztás, illetve az orosz-ukrán háború mellett az arab-izraeli konfliktus eszkalálódásától való félelem továbbra is nehezékként telepedhet a tőkepiacokra, mégis nem egy olyan elemzővel találkozhatunk a médiában, akik mindezek ellenére optimisták az amerikai részvénypiac teljesítményével kapcsolatosan – rövid szemlénk következik.
A
Ned Davis Research úgy látja, hogy az immáron kétéves bikapiac további 12 hónapig tarthat még. Megfigyelésük szerint a mostanit leszámítva az 1949 utáni tizenkét bikapiac legalább két évig tartott, és a részvények a harmadik évben is tovább emelkedtek az esetek felében, amennyiben a gazdaság nem fordult át recesszióba, vagy nem történt valamilyen rendkívüli esemény (pl. európai államadósság-válság, vagy az USA leminősítése 2011-ben). A harmadik évben átlagosan 13,1%-os erősödést három pozitív katalizátor is élénkítheti. 1. A dezinflációs folyamatok határozták meg a jelenlegi bikapiacot - írta a cég. Míg az infláció csökkentésében elért lendület az év elején megtorpanni látszott, az árak továbbra is a Fed 2%-os inflációs céljához közeledtek, amely augusztusban 2,5% volt. 2. A recesszió elkerülése: az Egyesült Államoknak puha landolásra van szüksége ahhoz, hogy a részvények továbbra is jól menjenek. A recessziós kockázatok "rövid távon alacsonynak tűnnek" – vélik a stratégák, hiszen a GDP robusztus, 3%-os volt az utolsó negyedévben. 3. Erős bevételek: A vállalati bevételek növekedésének szilárdnak kell lennie ahhoz, hogy a piacok folytathassák emelkedő trendjüket. A
FactSet alapján az S&P 500-as cégek bevételeinek növekedés a harmadik negyedévben körülbelül 4,6%-os lehetett. Ha ez igaznak bizonyul, akkor ez zsinórban az ötödik ilyen negyedév lesz – áll az elemzőcég közleményében.
A
Goldman Sachs szintén derűlátó, és idén harmadjára emelik meg az S&P 500 év végi célárát. David Kostin a múlt pénteki feljegyzésében azt írta, hogy az S&P 500 indexe 6.000 ponton zárja az évet, ami egyébként a második legmagasabb célár a Wall Street stratégái között. Az S&P 500 5.740 körüli, jelenlegi szintjéhez képest Kostin célja 4,5%-os potenciális hozamot jelenthet. A céláremelés azt követően történt, hogy Kostin és csapata tavaly év végén még 4.700-as szinteket vizionált, amit februárban 5.200-ra, júniusban pedig 5.600-ra módosított. A stratégák ezek folyományaként a 12 hónapos célértéküket 6.000-ről 6.300-ra emelték, ami közel 10%-os hozampotenciálnak felelhet meg mostantól kezdve. Az optimizmust először is arra alapozzák, hogy néhány S&P 500-as vállalat egyedi kiadásai és egyszeri leírásai 2024-ben rontották a vállalati nyereséget, és ezeknek 2025-ben mérséklődniük kell. Ilyen társaságok közé tartozik a Bristol-Myers Squibb, a Gilead és a Warner Bros. Discovery. Másrészt Kostin úgy véli, hogy a félvezető-ciklus fellendülése növelni fogja a technológiai vállalatok egy részvényre jutó eredményét 2025-ben. Harmadszor pedig a mega-cap technológiai vállalatok továbbra is szilárd profitnövekedésre számíthatnak, részben az AI-trendeknek köszönhetően.
Az Oppenheimer ügyvezető igazgatója, a technikai elemző
Ari Wald hétvégi feljegyzésében arról értekezik, hogy a mögöttes piacon „inflexiós pontok” vannak. Szerinte biztató, hogy a New York-i tőzsdén a részvények 60%-a a 200 napos mozgóátlag felett van, ami az egészséges emelkedés jele, hiszen nem az a helyzet, hogy maroknyi, nagy kapitalizációjú, technológiai vállalat papírjai táplálják a rallyt. „Hangsúlyozzuk, hogy a piac szélessége továbbra is konstruktív, és a defenzív vállalati vezetés felzárkózást jelenthet a lemaradóknak” – mondta Wald. Hozzátette, hogy a grafikon alapján meg lehet venni a múlt heti kitörést az S&P 500 új cikluscsúcsaira, a stop-loss szintet pedig 5.650-es szintre érdemes beállítani. "Az S&P 500 64%-kal emelkedett a 2022 októbere és 2024 szeptembere közötti 23 hónapban, 1932 óta a bikaciklus mediánja 73%-ot erősödött 32 hónapos időszak alatt" – írja Wald. Ha pedig a jelenlegi bikapiac kitart, a részvények 2025 végéig tovább emelkedhetnek, és az S&P 500 elérheti 7.000-es szintet. "Az ipari vállalatoknál tapasztalható cikluscsúcsra úgy tekintünk, mint az érintetlen bikapiac megerősítésére" - mondta Wall. Szerinte a pénzügyi szektor rekordmagassága szintén pozitív jel a tőzsde szélessége tekintetében, miközben a technológiai szektor a következő nagy lépésre készülhet felfelé. "A technológia mind abszolút, mind relatív alapon minden idők csúcsán zárt júliusban. Bár az ágazat relatív trendje mérséklődött, de továbbra is úgy gondoljuk, hogy a technológia az egyik legerősebb, hosszútávú struktúra a piacon" – mondta Wald. Végül az egészségügyi szektort is kiemelte, mint a piac másik olyan területét, amely ugyan lemaradó ágazat, de rugalmasságot és felértékelődési potenciált mutat, és hasonló forgatókönyvvel kalkulál egyébként a kommunikációs szolgáltatások és az alapanyagok szektorában is.
Forrás:
Business Insider
A jelen írásban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak! A jelen írásban foglaltak célja kizárólag tájékoztató jellegű információk közlése a befektetőkkel. A jelen írásban foglaltakat a PFN Prestige Financial Zrt. (székhely: 1024 Budapest Ady Endre utca 19/A 2. emelet; cégjegyzékszám: 09-10-000536), az Erste Befektetési Zrt. (tevékenységi engedélyének száma: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002, tőzsdetagság: Bét Zrt.) közvetítőjeként készítette.